5 Haziran İstanbul’a Sadakat Gezisi

İstanbul S.O.S, SİZLERİ İSTANBUL’A SADAKAT GEZİSİ’NE DAVET EDİYOR –Tarlabaşı, Süleymaniye, Zeyrek ve Fener-Balat
İstanbul’da bir süredir kentin doğal, tarihsel, sosyal ve ekonomik anlamda yeniden şekillenmesine sebep olan bir dizi karar alınmakta ve uygulanmakta. Kentlilerin günlük hayatlarını, yaşam alanlarını ve ekonomik faaliyetlerini doğrudan etkileyen bu karar ve uygulamalar tamamen tepeden inme bir şekilde ve sadece belirli çevrelere katma değer kazandırma kaygısıyla yapılmakta. İstanbul S.O.S. işte bu tedirgin edici gelişmelerin en azından bir kaçına dikkatinizi çekebilmek için Atlas Dergisi ve Atlas Keşif Kulübü işbirliğiyle geçen yılın Ekim ayındaİstanbul’a Sadakat Gezilerini başlattı.
05 Haziran 2011 Pazar günü dördüncüsü gerçekleşecek İstanbul’a Sadakat Gezileri’nde, İstanbul’u İstanbul yapan semtler, yerleşim alanları, İstanbul S.O.S. gönüllüsü profesyonel rehberler ve bu alanlarda restorasyon çalışmaları yapmış mimarlar eşliğinde gezilecek, semtlerin tarihi, mimari ve sosyal özellikleri paylaşılacak, buralarda uygulanmak istenen projeler değerlendirilecek.

İstanbul’a Sadakat Gezginleri, 05 Haziran 2011 Pazar, saat 11.00′den itibaren, Tarlabaşı, Süleymaniye, Zeyrek ve Fener-Balat semtlerini biraz daha yakından tanıma fırsatı bulacaklar.


Ücretsiz yapılacak bu gezilere katılım için 
istanbulasadakat@gmail.com adresine bir e-posta gönderilmesi yeterli.

Lütfen maili gönderirken katılmak istediğiniz gezi güzergahını belirtiniz.

Detaylı program Haziran başından iitibaren istanbulsos.wordpress.com adresinden takip edilebilir.

Reklamlar

Yorumlar kapatıldı.